Proč dřevostavbu?Proč dřevostavbu

A proč ne!? 

Dřevostavby mají své výhody a nevýhody stejně jako barák z cihel či jinho materiálu. Na internetu je spousta článků a diskuzí a jak dřevostavby tak i zděné domy mají své zastánce. Pojdme se tedy podívat trochu blíže na výhody a i nevýhody dřevostaveb  a zděních domů. 


Dřevostavby výhody:

 • 80% prací si uděláte pouze s drahou polovičkou (samozřejmě záleží na vzručnosti a typu domu ale v jednoduchosti je síla a také s kvalitním stavebním dozorem viz Stavební dozor)
 • Jednoduchost  výstavby
 • Větší využití m2 plochy
 • výborné izolační vlastnosti
 • změny s příčkami a dalšími pozdními změnami (otvory šíře zárubní či cokoliv jiného)  kdykoliv za zlomek času je příčka přesunuta či úplně odfdělána
 • Podle mě a i mých cenových nabídek za materiál levnější výstavba
 • 90% stavby bez použití míchačky a jiných špinavých materiálů
 • Dřevo jako materiál pokud je vyschlý  na 12-15% a nejde do něj vlkost a je ošetřený proti dřevokaznému hmyzu a houbám je jeho životnost opravdu srovnatelná se zděnými stavbami.
 

Dřevostavby nevýhody:

 • Akustická odolnost - Je pravda, že dřevostavby mají horší akustyckou odolnost (ale není to nic hrozného, kdo něvěří může se přijít přesvědčit ke mně) 


 • Neakumuluje teplo - dřevostavba oproti zděným, betonovým apd domům má horší akumulační vlastnosti, takže v případě výpadku vytápěcího agregátu rychleji vychládá, ale i tak musí splnit ZÁVAZNOU normu ČSN 73 0540, která udává, o kolik maximálně stupňů takováto stavba vychladnout může a dřevostavby ji splňují. Pomáhají tomu i ty betonové podlahy díky jejich vysoké měrné tepelné kapacitě (která charakterizuje tepelnou akumulaci matriálů). Na druhou stranu, když např. v zimě přijedete po dovolené domu, nebo po celodenní šichtě, tak naopak máte dřevostavbu ihned vytopenou. Během 15 min topením v krbových kamnech, stoupne teplota v baráčku o 8stupňu, takže to osobně beru jako velkou výhodu. Na noc máme radši s manželkou chladněji.

 

 • Dřevo pracuje  ikdyž je dřevo vzduchosuché (12-15%) postupem času až se začne topit atd. bude ještě stále vysychat a mírně pracovat (mírně se pokrucovat, praskat, sesychat se) Takže ke spojům  je dobré si nechat přístup a po čase dotahovat. Pokud se na toto myslí není to žádný problém. Samozřejmě je možnost stavět z KVH hranolů* ale opět je to o financích, které se snažíme držet s kvalitou ale co neníže.


Mýty a pověry:

 • Dřevostavba v případě požáru shoří a to podstatně rychleji než by tomu bylo u klasického zděného domu


 

05.09.2019 10:49:42 - Jane

Info

super http://tmp.drevostavba-svepomoci.cz

05.09.2019 10:49:34 - Jane

Info

super http://tmp.drevostavba-svepomoci.cz

Poslat příspěvek do diskuse

Chci zaslat reakce na uvedený e-mail

Upozorňujeme všechny účastníky diskuzí, že příspěvky obsahující vulgární výrazy, reklamu na konkurenci, či inzerci na prodej vlastního zboží budou smazány. Prosíme, pište příspěvky k tématu, aby byla diskuze přínosná ostatním. Spamování v diskuzi bude bodově penalizováno a příspěvky budou smazány.

Abychom si byli jistí, že zprávu nepíše spamovací robot, zadejte prosím ČÍSLY výsledek nasledující rovnice:

* Pět + tři =