A je to tady, začínáme stavět konečně viditelnou část domu.

Celou spodní kostru jsme stavěli pouze sami s přítelkyní. Proto jsem volil svůj vymyšlený způsob, aby jsem konstrukci postavily opravdu sami. Nejdřív  jsem to prodiskutoval s pánem který mi po celou stavbu radil pouze přes email, našel jsem si ho na internetu a po zjištění, že opravdu ví o čem mluví jsme se dohodli, že za symbolickou částku mi bude rádcem po emailu. 

Naohýbal jsem si L-ka z 5mm pásoviny do pravého úhlu  vyvrtal díry a těmito L-kami  jsem spojoval vodorovné kusy ke svislým. Vždy dole i na hoře dva kusy do opačné strany. Takže jsem mohl celou spodní kostrukci postavit pouze s moji slabší polovičkou. 

 

Nejdříve jsme si označily do základové desky obvodní vodorovné kosy a rozměřily kde budou příčky a svislé kusy aby nám nevycházely tyč se závitem do nich. Potom jsem vyvrtali vrtákem o 2mm větší díry hluboké cca 20cm a nařezané tyče jsem tam na chemickou kotvu zalepily....ROZVEST VICE

 

Potom jsme si přesně nařezali spodní vodorovné kusy a vyvrtali do nich díry a trochu větší než byli závitové tyče. Spodní vodorovné takzvaný zakladový trám jsme volili 2 na sobě 50mm fošny...kterém jsem u spojů a v rohám převázal. Ty jsem přes podložku a matku přitáhly k betonu a zajistily kontramatkami (proti povolení) 

 

Svislé kusy: spojovali L-kami

 

Vrchní ukončení věncová část, jsem opět dal dvě fošny na sebe s převázáním, které jsem spojil nejdříve vruty a později opět závitovými tyčemi přes pozednici a někde i přes stropní trám.

 

Na konstrukci přišly stropní trámi:

Ty jsem položily na konstrukci a prošroubavli závitovými tyčemi....ROZVÉST

 

Na stropní trámi přišla pozednice a na pozednici už do sedýlem krokve. Rozvést

Poslat příspěvek do diskuse

Chci zaslat reakce na uvedený e-mail

Upozorňujeme všechny účastníky diskuzí, že příspěvky obsahující vulgární výrazy, reklamu na konkurenci, či inzerci na prodej vlastního zboží budou smazány. Prosíme, pište příspěvky k tématu, aby byla diskuze přínosná ostatním. Spamování v diskuzi bude bodově penalizováno a příspěvky budou smazány.

Abychom si byli jistí, že zprávu nepíše spamovací robot, zadejte prosím ČÍSLY výsledek nasledující rovnice:

* Pět + tři =