Důvodů, proč si baráček ze dřeva postavit svépomocí je hned několik:

  • Dům si postavý pokud je vlastník trochu vzručný a má pracovitou manželku či aspoň jednoho kamaráda, pouze kromě těch odborných věcí úplně sám.
  • Ušetřené penízky za pracovníky. 
  • Levnější výstavba oproti jiným materiálům.
  • Rychlejší výstavba. (samozřejmě pokud porovnáváme dřevosatvbu svépomocí vs jiný dům svépomocí.
  • Čistá a voňavá práce - žádná míchačka ani jiné špinavé materiály
 
Samozřejmě stavět svépomocí  má i svoje nevýhody proto by se případný vlastník dřevostavby měl obrnět pár věcma:

Práce a dřina 
  • po práci která vám vydělává potřebné finance k živobytí se musíte smířit s tím, že musíte nastoupit na svoji stavbu. A člověk je opravdu unaven a nemá čas na jiné věci který by rád dělal s kamarády...Takže za cca dva roky si moc volného času neužijete :-(
  • Kdo má hodně pracovitých sourozenců má velkou výhodu. Zapoměnte na kamarády, párkrát Vám samozřejmě přijdou pomoci, ale 80 procent prací si budete muset stejně z hotovit sami. Samozřejmě každý to má trochu jinak. Mně na některé práce přišli kluci pomoc, ale vnitřní už jsem si dělal vše sám s mojí přitelkyní. Věřte nebo ne, stavba prověří opravdové kamarády, ale většinou na ně bohužel není spoleh. Přijdou pozdě, dvě promile pod kůží z předchozího večera...A ty kteří přijdou a pomůžou, určítě zase nepřijdou další týden protože budou mít lepší plán, než strávit krásný slunečný den u vás na stavbě, když se můžou někde válet u vody..Takže kdo má kamarády na které se může spolehnout, tak má veliké štěstí. Myslím, že stačí pouze jeden max dva..a je také z půlky vyhráno.


  • Kdo má takovou ženu jako já, může si pískat:  A musim uznat, že mě opravdu velice překvapila. Dřela jako mezek a většinou musela ona popohánět mě aby se makalo když už nálada a síly ubývali...Na to, že to byla ten typ ženy, která vypadá, že si při první menší práci ulomí nehet :-) postupem času se učila a dneska pro ní není problém zavrtat vrut levou rukou...či sama tavit lepenku atd. Opravdu těch prací bylo mnoho a já se  klanim až k zemi, před její snahou a pracovitostí.

  • Pokud nemáte ani jedno nevadí, ale musíte si najít šikovnýho dělníka se kterám se dá domluvit na celou stavbu za nějakou solidní cenu.

Poslat příspěvek do diskuse

Chci zaslat reakce na uvedený e-mail

Upozorňujeme všechny účastníky diskuzí, že příspěvky obsahující vulgární výrazy, reklamu na konkurenci, či inzerci na prodej vlastního zboží budou smazány. Prosíme, pište příspěvky k tématu, aby byla diskuze přínosná ostatním. Spamování v diskuzi bude bodově penalizováno a příspěvky budou smazány.

Abychom si byli jistí, že zprávu nepíše spamovací robot, zadejte prosím ČÍSLY výsledek nasledující rovnice:

* Pět + tři =